• Różności-wydarzenia

• Woda i ciecz

• Dnia 28 października 2011 roku gościli w naszej szkole Maria Pustelnik i Jan Ozimek - studenci Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej. Poprowadzili dla osiemnaściorga uczniów warsztaty noszące nazwę "Woda i ciecz".

Wypowiedzi uczestników warsztatów.

Wiktoria: Studenci pokazywali nam, jak możemy zrobić antybańki. Jak można zrobić, żeby szpilki pływały. Wszystko miało związek z wodą. Zajęcia były bardzo fajne.

Wadim: W piątek przyjechali do nas studenci i robiliśmy doświadczenia z chemii. Dostaliśmy białe fartuchy i okulary, w których wyglądaliśmy jak profesorowie. Nalaliśmy wody do pustej butelki i włożyliśmy do niej słomkę z plasteliną. Słomka miała pójść na dno, gdy się ścisnęło butelkę, a gdy puściło się, to słomka wychodziła na powierzchnię. Kiedy dodaliśmy mąkę ziemniaczaną do wody, to wyszła taka masa, która strasznie lepiła się do rąk. Była ona podobna do lukru. Chciałbym, żeby takie lekcje były częściej.

Bartek: Piątkowe doświadczenia były super! Najbardziej podobał mi sie efekt zalania wodą mąki. Wszystkim podobało się także, jak robiliśmy łodzie podwodne. Doświadczenia były wspaniałe. Chciałbym, żeby odbyły się jeszcze raz.

Tomek: W dniu 28 października 2011 roku do naszej szkoły przyjechali studenci Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej z Politechniki Krakowskiej. Warsztaty nosiły nazwę "Woda i ciecz". Pokazano nam doświadczenia: antybańki, nurek w butelce i inne. Na koniec studenci zaprosili nas na swoją stronę YouTube pod nazwą "Siły zbrojne PK". Polecam obejrzenie "nurek w butelce".

kliknij, aby obejrzeć zdjęcia